Uruchomienie sprzedaży Amazon

Jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty globalnie to świetnie trafiłeś. Amazon to doskonała platforma dla ekspansji Twojej firmy. Jednakże takie możliwości wiążą się z pewnymi wyzwaniami, a misją naszej firmy jest rozwiązanie tych wyzwań i sprawienie, że wprowadzenie Twojego biznesu na Amazon będzie wykonane poprawnie i bezpiecznie.

Na każdym etapie jesteśmy dostępni pod telefonem i mailem. Z przyjemnością odpowiemy na twoje pytania

Podczas rozmowy wstępnej poznajemy państwa asortyment i staramy się określić potencjał danych produktów. Podczas bezpłatnej konsultacji możemy szybko sprawdzić obecne wyniki sprzedażowe danych produktów i tym samym dobrać odpowiedni asortyment do sprzedaży na Amazon. Jeżeli jest taka potrzeba możemy wykonać test potencjału sprzedażowego danego produktu czyli wykonać dogłębną analizę popytowo-sprzedażową danego produktu.

Znając asortyment który chcemy sprzedawać pomożemy w dobraniu dogodnych rynków oraz form dystrybucji towarów ( FBM vs FBA) oraz omówimy kwestie związane z podatkiem VAT. Pomożemy w załatwieniu formalności związanych ze zmaksymalizowaniem szans na osiągnięcie sukcesu na Amazonie. W tym kroku ustalimy również w jaki sposób przygotować Twoją ofertę sprzedażową - zobacz więcej

Gdy mamy już wszystkie niezbędne materiały przystępujemy do stworzenia Twojej oferty na Amazon. Zakładamy za Ciebie konto i optymalizujemy wszystkie ustawienia w taki sposób by zmaksymalizować sprzedaż Twoich produktów. Następnym krokiem są działania marketingowe (kupony,rabaty,kampanie PPC) mające na celu wybicie Twoich produktów na tle konkurencji.

Ostatnim krokiem jest kontrola oraz optymalizacja sprzedaży. Za pomocą specjalnych programów mamy możliwość mierzenia pozycji słów kluczowych Twoich produktów, co daje nam kontrolę i monitoring skuteczności działań marketingowych. Na tym etapie konsultujemy obecne efekty sprzedażowe oraz możliwości ich zwiększenia w przyszłości

Co zawiera pakiet "Uruchomienie sprzedaży"?

Konsulting

Usługa polegająca na omówieniu dowolnych kwestii związanych ze sprzedażą na Amazon. Nasz ekspert podczas rozmowy odpowie na każde pytanie i wyjaśni proces sprzedaży na Amazon w prosty i przystępny sposób. Konsultacje odbywają się za pomocą programu który umożliwia screensharing. Posiadamy narzędzia za pomocą których możemy sprawdzić wyniki sprzedażowe dowolnych produktów znajdujących się w katalogu Amazon, badać ich historię sprzedaży i szybko wyciągać wnioski z analizy tych danych.

Założenie konta

Przygotowujemy dla Państwa listę dokumentów potrzebnych do założenia konta sprzedawcy na Amazon. Gdy otrzymamy listę potrzebnych dokumentów rejestrujemy konto zgodnie z polityką Amazona.

Ustawienia konta

W momencie gdy konto zostanie poprawnie zarejestrowane przechodzimy do ustawień konta - ustawienia szablonów wysyłkowych, adresów zwrotnych oraz polityki zwrotów, informacji o sprzedawcy, automate invoicing czy automate pricing.

Obsługa klienta

Podczas 30 dniowego okresu naszej usługi uruchomienia sprzedaży obsługujemy zapytania klientów w 6ciu językach (PL,UK,DE,IT,ES,FR). Konto sprawdzamy co najmniej 2 razy dziennie tak, aby każdy klient dostał odpowiedź w przeciągu 12h.

Promocje i kampanie PCC

Ostatnim krokiem wprowadzenia państwa firmy na globalne rynki za pomocą platformy Amazon jest ustawianie promocji oraz kampanii PPC tak, aby zmaksymalizować sprzedaż oraz widoczność Państwa asortymentu.

Tworzenie wysyłek FBA

Mając gotowy katalog produktowy przechodzimy do tworzenia wysyłki państwa produktów na magazyny Amazon. Dajemy wytyczne w kwestii przygotowania produktów do wysyłki, omawiamy różne warianty oraz odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące wysyłki towarów w systemie FBA.

Stworzenie katalogu produktów

W tym kroku tworzymy katalog państwa produktów na Amazon w oparciu o najlepsze praktyki oraz zgodnie z polityką Amazon.Jeżeli jest to wymagane, odblokowujemy kategorię produktową lub zatwierdzamy nową markę na Amazon. Jeżeli posiadają państwo Trademark na swoją firmę, rejestrujemy państwa do Amazon Brand Registry.

Kontakt z Amazonem

Wszelkie problemy i niejasności z Amazonem są przez nas rozwiązywane tak, aby państwa konto sprzedażowe zachowało najlepsze statystyki oraz aby uniknąć blokady konta. Kontaktujemy się z supportem Amazona w każdej kwestii związanej ze sprzedażą państwa produktów na tej platformie. To między innymi rozwiązywanie A-Z claims, usuwanie negatywnych komentarzy (zgodnie z polityką Amazona),zwroty itd.

Monitoring sprzedaży

Przez cały okres trwania usługi monitorujemy statystyki sprzedażowe,analizujemy dane i wyciągamy wnioski tak aby maksymalizować sprzedaż państwa produktów. Za pomocą (specjalistycznych?) programów śledzimy pozycje organiczne słów kluczowych mierząc jednocześnie postęp w pozycjonowaniu państwa produktów.

Account health czyli zdrowie konta

Dbałość o “zdrowie konta” to jeden z naszych priorytetów. Statystyki z zakładki “account health” są przez nas monitorowane codziennie tak, aby nie dopuścić do blokady konta, i zapewnić Twoim klientom najlepsze wrażenia z zakupów w Twoim sklepie na Amazon. W razie gdy jakaś statystyka jest zagrożona, od razu zwracamy się do Państwa z proponowanymi przez nas rozwiązaniami. Każde działania podejmowane są zgodnie z polityką Amazon.

Kontakt z Amazonem

Wszelkie problemy i niejasności z Amazonem są przez nas rozwiązywane tak, aby państwa konto sprzedażowe zachowało najlepsze statystyki oraz aby uniknąć blokady konta. Kontaktujemy się z supportem Amazona w każdej kwestii związanej ze sprzedażą państwa produktów na tej platformie. To między innymi rozwiązywanie A-Z claims, usuwanie negatywnych komentarzy (zgodnie z polityką Amazona),zwroty itd.